اخبار نخ و نساجی
۲۶ اسفند ۱۳۹۴

تعداد انگشت شمار برند معتبر نساجی در كشور


دبیر انجمن صنایع نساجی کشور: ۹۰ درصد برندهایی که مردم برای خرید آنها هجوم می برند، تقلبی اند.

7
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد مهدی رئیس زاده در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع قاچاق پوشاک و حلقه مفقوده افزود: قاچاق یک مسئله اقتصادی است و صرفه اقتصادی دارد و در این زمینه چارچوب های سیاست گذاری به درستی انجام شده است اما جنبه رسیدن به هدف درست نبوده است.
وی خاطرنشان کرد: باید دید ریشه حجم عظیم قاچاق در کشور کجاست و در این زمینه اگر نگاهی کوتاه به آمار گمرک کشور خودمان و آمار گمرک کشورهای دیگر به عددی کاملاً متفاوت می رسد.
رئیس زاده گفت: در سال ۹۴ همه تعرفه ها به صورت یکسان و به میزان ۳۲ درصد لحاظ شده و طبق اقدامات انجام شده و تدوین استراتژی های صورت گرفته، اقدامات خوبی در زمینه جلوگیری از قاچاق انجام شده است.
وی افزود: مناطق آزاد یکی از ورودی های کالاهای قاچاق هستند که ۲۰ درصد از کل پوشاک قاچاق از این مبادی وارد می شوند و مابقی از طریق نقاط گمرکی وارد کشور می شوند که بر اساس بداظهاری، شناسایی نمی شوند.
عباس نخعی دیگر مهمان برنامه در این زمینه گفت: باید برای مبارزه با قاچاق پوشاک اقدامات فرهنگی صورت گیرد و این موضوع نیاز به یک عزم ملی دارد.
مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: بخش مقابله ای در مبادی ورودی و در سطح عرضه مورد توجه قرار گرفته است.
وی گفت: عامل مهم در قاچاق پوشاک محدودیت ها و ممنوعیت ها است که با بالا رفتن تعرفه پوشاک، این عامل زیاد تأثیرگذار نبوده است.
نخعی با اشاره به نوسانات نرخ ارز تصریح کرد: تفاوت در نرخ ارز به نوبه خود می تواند عامل دیگری در قاچاق پوشاک باشد.
وی تأکید کرد: باید در شاخص های تجارت ارزی، هزینه ها به حداقل برسد و توجه اکثریت به تولید پرداخته شود.
مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اگر در نظام تعرفه ای، اصلاح صورت نگیرد، نتیجتاً صرفه به سمت قاچاق است و این امر صورت خواهد گرفت.

نخعی اضافه کرد: برنامه ریزی ها در دولت یازدهم به این صورت بوده است که امروز مسئولین به سمت فراهم کردن امکانات برای تولید کنندگان پیش روند.
وی خاطرنشان ساخت: با اقدامات صورت گرفته میزان قاچاق پوشاک از مبادی جنوب کشور کاهش یافته است.
گلناز نصراللهی دیگر مهمان برنامه گفت: گسترش پوشاک و بازسازی صنعت نساجی ازجمله سیاست های ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: حجم واردات رسمی باید کنترل بیشتری شود و باید صراحتاً گفت که آمار قاچاق پوشاک بالاست.

وی افزود: ما به یک برنامه جامع رسیدیم که بحث بازسازی صنایع نساجی موضوع اصلی آن است.
خانم نصراللهی گفت: بر اساس برنامه، زمان بندی مختلفی صورت گرفته و همه نهادها هماهنگی خوبی برای اجرای این برنامه دارند.
وی خاطرنشان کرد: البته بخشی از قوانین باید از سر راه تولید در کشور برداشته شود و بحث جلوگیری از قاچاق پوشاک به قوت انجام شود.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت گفت: اگر برندی تقلبی باشد، کالای آن هم از مبادی غیررسمی وارد شده است، البته در این زمینه برندهای معتبر هم بخشی از کالاهایشان از این طریق وارد کشور می شوند.

نصراللهی افزود: بالا بودن قیمت تمام شده کالاهای ایرانی در مقایسه با کالاهای کشورهای دیگر، یکی دیگر از عوامل قاچاق پوشاک به کشور است.
عبدالمجید اجتهادی مدیرکل دفتر مبارزه با کالای قاچاق تعزیرات حکومتی هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: در زمینه قاچاق پوشاک برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته اما در زمینه مبارزه با آن، این برنامه ها به خوبی اجرا نشده است.
وی افزود: با حل مشکل تعرفه ها و معضلات ترانزیت، شاید بتوان با این مقوله برخورد کرد.

مشهد، میدان 17 شهریور، مجتمع تجاری رضا
05133646020 - 05133646021

بازرگانی حسن زاده از سال 1391 با بهره گیری از تجربیات پیش کسوتان صنعت نساجی و تلفیق تجربه و علم روز ، با تکیه بر الطاف خداوند منان و ائمه معصومین و با شعار تفکر، تدبر، تلاش و توکل در ابتدا با هدف تأمین مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز صنعت نساجی کار خود را شروع نموده و به مرور زمان توانسته است به جایگاه مناسبی در این حوزه دست یافته و مفتخر به جلب اعتماد بخش بزرگی از جامعه نساجی کشور گردیده است.

نظرسنجی

به نظر شما صنعت نساجی کشور می تواند خودکفا شود؟

View Results

Loading ... Loading ...

لینک همکاران

خبرنامه

دریافت کاتالوگ محصولات و خدمات بازرگانی حسن زاده »

برای دریافت کلید کنید