ظ
آشنایی با نخ بیلر

آشنایی با نخ بیلر

 

از گذشته تاکنون محصولات کشاورزی نقش قابل توجهی در زندگی مردم و اقتصاد کشورها داشته است. با توجه به اهمیت صنعت کشاورزی، بسته بندی و انبار کردن محصولات، امری مهم و ضروری است؛ به طوری که عدم بسته بندی صحیح، سبب تلفات اقتصادی و مشکلات حمل و نقل خواهد شد. به همین دلیل برای جلوگیری از این مشکلات، باید از نخ های مناسبی برای بسته بندی محصولات کشاورزی استفاده کرد. نخ بیلر به دلیل استحکام بسیار بالایی که دارد، برای بسته بندی محصولات بسیار پر کاربرد می باشد و به عنوان بهترین نخ موجود در بازار از آن یاد می شود. شما می توانید جهت اطلاع از چگونگی استفاده از نخ بیلر و قیمت آن، به بازرگانی حسن زاده مراجعه نمایید.

نخ بیلر چیست؟

بیلر نوعی نخ کم قطر است که از مواد مصنوعی یا سیسال تولید شده است و معمولا جهت بسته بندی مواد فیبری نظیر کاه، استفاده می شود.  این نخ که از پلی‌پروپیلن ساخته شده است؛ تجزیه پذیری بسیار پایینی دارد به همین دلیل در معرض نور مستقیم آفتاب مقاوم است. نخ بیلر این قابلیت را دارد که در انواع رنگ ها تولید شود و از آن جا که از این نخ برای بسته بندی محصولات استفاده می گردد، این تنوع رنگ یک ویژگی مثبت برای نخ بیلر محسوب می شود.

کاربرد نخ بیلر

نخ بیلر معمولا جهت بسته بندی محصولات کشاورزی کاربرد دارد.  همچنین از نخ بیلر جهت  نگهداری شاخه و ساقه درختان میوه و سبزیجات استفاده می شود. به طور مثال نخ های مورد استفاده در باغ انگور، بیلر هستند. علت استفاده از نخ های بیلر در امور کشاورزی، مقاومت و استحکام این نخ ها در برابر رطوبت و تابش شدید نور خورشید است. با توجه به این که اکثر محصولات کشاورزی در معرض نور خورشید قرار دارند، برای جلوگیری از مشکلاتی نظیر مخدوش و خراب شدن بسته بندی ها بهتر است از نخی استفاده کرد که بیشترین مقاومت را در برابر شرایط اب و هوایی دارد.

خصوصیات نخ بیلر

  • وزن بسیار کم
  • مقاومت کششی بالا
  • عدم پرز دهی
  • مقاومت بالا در برابر اسیدها و مواد قلیایی
  • مقاومت بالا در برابر تابش نور خورشید
  • مقاومت بالا در برابر رطوبت
  • بسته بندی زیبا و متنوع
  • دارای سطح مقطع یکسان در طول دوک

مزیت متنوع بودن رنگ های نخ بیلر، بسیار کاربردی و مهم می باشد. به عنوان مثال، وجود تنوع رنگ در این نخ، سبب می شود که کارگران بسته بندی محصولات کشاورزی، بتوانند به راحتی محصولات را بدون هیچ اشتباهی دسته بندی و انبار کنند.

دنیای نخ ها و الیاف های آن، بسیار گسترده و متنوع می باشد. برای دستیابی به این اطلاعات نیاز است تا زمان بسیاری را صرف کنید، وب سایت بازرگانی حسن زاده با هدف ارتقا سطح دانش عمومی نسبت به الیاف ها، مطالبی مفید و کاربردی را برای شما علاقه مندان به این زمینه، جمع آوری و دسته بندی کرده است. شما می توانید با جستجویی ساده در این وب سایت محبوب، مطالب مورد نیاز خود را به دست آورید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *