ظ
انتخاب درست صادرات و اهمیت آن

انتخاب درست صادرات و اهمیت آن

با توجه به اهمیت توسعه ی فعالیت های صادراتی و افزایش رقابت های جهانی، یکی از مهم ترین نگرانی های شرکت های صادراتی، انتخاب صحیح بازار هدف می باشد. تاکنون پژوهش های بسیاری در امر صادرات انجام و ضرورت این پژوهش ها در برنامه های صادراتی اعلام شده است، اما متأسفانه در عمل چنین چیزی دیده نمی شود. انتخاب درست صادرات به عوامل مختلفی بستگی دارد و شاید بتوان به صراحت گفت تعیین بازار هدف، اصلی ترین عامل در امر صادرات است.

انتخاب درست صادرات

یکی از موارد حائز اهمیت در امر صادرات، انتخاب درست صادرات است. به این منظور که در عمل صادرات باید در انتخاب کالا و روش های حمل و نقلی آن بیشترین توجه را داشت. قوانین وضع شده در کشور در خصوص صادرات تا حدودی بازرگانان و تاجران را به سمت انتخاب درست صادرات هدایت می کند. به طور کلی به دلیل منفعت دولت در امر صادرات، نظارت و کنترل به گونه ای است که صادرات به بهترین شکل انجام پذیرد.
 تولیدات داخلی و نیاز جامعه ی بین المللی از مواردی است که می توان برای انتخاب درست صادرات، به آن توجه داشت. صادرات باید به گونه ای انجام پذیرد که علاوه بر  برآورده کردن نیاز کشور مقصد، باعث رونق تولیدات داخلی شود. باید این نکته را در نظر داشت که صادرات برای پویایی اقتصاد هر کشوری از ضروریات قلمداد می شود و برای دستیابی به اهداف اقتصادی، وجود کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی از الزامات است. بازرگانی حسن زاده با کادری مجرب و متخصص، می تواند راهنمای مناسبی در امر صادرات و واردات باشد. برای دریافت مشاوره، می توانید از طریق پل های ارتباطی ایجاد شده با ما در تماس باشید.

چگونگی دستیابی به بازار هدف

تعیین بازار هدف اولین گام برای بازاریابی صادرات شناخته می شود. در واقع مشخص کردن نیازهای یک بازار، اصلی مهم در روند تقاضا و تولید است. پس از تعیین بازار هدف و نیاز مخاطبان، باید کشور هدف را مشخص کرد. این موضوع کاملا بدیهی است که ممکن است هر کشوری متقاضی کالاهای شما نباشد. بنابراین انتخاب درست کشور، از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر بازار هدف و کشور هدف به درستی شناسایی شود، می تواند روند صادرات را تسهیل کند. اجرایی شدن موارد فوق، تنها از طریق برنامه ریزی و تحقیق پیرامون بازارهای جهانی امکان پذیر می باشد. همچنین با شناسایی فرصت ها و استفاده ی مناسب و به موقع از آن، می تواند صادرکنندگان را به نتایج دلخواه برساند.

تحقیقات مربوط به بازار هدف

این تحقیقات به دو صورت نوع نخست و نوع دوم، تقسیم بندی می شود. تحقیقات نوع نخست، از طریق اطلاعات جمع آوری شده توسط محققان، مدیریت گروه های کانونی و ایجاد نهادهای خرید نامحسوس انجام می شود، و تحقیقات نوع دوم از طریق اطلاعات و اسناد موجود در نشریه ها، آمارهای بازار، کتاب ها و پژوهش ها، نظرسنجی ها و… صورت می پذیرد. مسلما انجام تحقیقات مربوط به بازار، امری دشوار و پیچیده است، اما انجام صحیح این پژوهش ها می تواند سبب انتخاب درست صادرات و دستیابی به موفقیت در این مسئله ی مهم باشد.

موضوع صادرات همواره یکی از موضوعات چالش برانگیز و پیجیده بوده و است و ورود به آن نیازمند تجربه و تخصص است. از ابتدایی ترین کارهایی که برای صادرات یک کالا و یا هر چیز دیگری لازم است انجام شود، بررسی بازار هدف است. این مورد را جز اصلی ترین برنامه های خود قرار دهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *