ظ
بازرگانی چیست و تعریف بار در این حرفه چگونه است؟

بازرگانی چیست و تعریف بار در این حرفه چگونه است؟

انسان در ذات اجتماعی است؛ و برای رفع نیازهای زندگی خود در این اجتماعات، اقدام به مبادله با دیگران می کند؛ و روز به روز به رشد و توسعه ی می پردازد. در حال حاضر با توجه به رشد جمعیت و افزایش تقاضا و همچنین گسستگی نیازها، کار مبادله بخصوص در حوزه بار بسیار گسترده تر شده است و بخش عمده فعالیت های انسان را در بر می گیرد. به عنوان مثال در گذشته فرد برای فروش بار یا محصولات خود، باید به صورت شخصی اقدام به انجام عملیات فروش در بازار می کرد. اما در عصر حاضر شرکت هایی پدید آمده اند، که همان محصول را در قالب بسته بندی و یا فرآوری شده به بازار عرضه می کنند، و باعث افزایش سطح اشتغال و هم باعث افزایش میزان سود دهی می شوند. در ادامه به نوع و چگونگی این شرکت ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

بازرگانی چیست؟

به شرکتی اطلاق می شود که با هدف کسب سود، اقدام به تجارت کالا و بار در سطح یک منطقه، کشور و یا حتی بین المللی، می کنند. این فعالیت می تواند از مرحله تولید تا رسیدن به دست مشتری ادامه یابد. در گذشته یک فرد بازرگان، با توجه به نیاز یک منطقه و شرایط زمانی و نوع کالا یا خدمات ارائه دهنده، اقدام به تجارت و مبادله ی کالا و بار می کرد. همین رویه، در حال حاضر در قالب روشی نوین و به روز شده صورت می گیرد. فعالیت شرکت های بازرگانی اعم از:

  • خرید، فروش و توزیع بار
  • انجام عملیات وادرات یا صادرات بارهای مجاز
  • ترخیص انواع کالا از گمرک ها (داخلی و خارجی)

و غیره.

انواع شرکت های بازرگانی

شرکت های بازرگانی تجاری، به طور کلی به دو بخش عمده داخلی و خارجی تقسیم می شوند. شرکت های بازرگانی داخلی، به شرکتی اطلاق می شود که در داخل یک کشور اقدام تجارت کالای مجاز نماید، و در صدد فراهم آوردن نیازهای اولیه تولید برای بخش های تولیدی انواع کارخانه جات و یا شرکت ها از دیگر مناطق کشور، و هم چنین خرید و فروش بار و ارسال آن به دیگر استان و شهرها برای برای برطرف کردن تقاضاهای افراد جامعه است. در بازرگانی داخلی، پول رایج مبادلات، پول رسمی کشور است. در خصوص شرکت های بازرگانی خارجی، به تمامی شرکت هایی که در خارج از مرزها برای تامین نیازهای تولید و یا واردات کالاهای اساسی مردم و یا صادرات انواع محصولات صنعتی، کشاورزی، با هدف کسب سود انجام پذیرد، گفته می شود. در نوع بازرگانی، فرد بازرگان باید دارای کارت بازرگانی از مراجع و سازمان های متبر زیر صلاح تهیه کند، که داشتن آن از الزامات بازرگانی است. پولی که برای مبادلات خارجی نیازاست، ارز (در بیشتر مواقع دلار) است.

برای تسهیل در دریافت کالاهای وارداتی خود و یا انجام عملیات اداری برای دریافت بار در گمرک، نیازمند شرکت های بازرگانی هستید. این شرکت ها در خصوص صادرات و انواع نقل و انتقالات بین المللی نیز می توانند یاری رسان افراد باشند. شرکت بازرگانی حسن زاده نیز با سابقه ی کاری درخشان در امر بازرگانی، آماده ی همکاری با کلیه سازمان ها و نهادهای مختلف در امر بازرگانی است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *