ظ
بهترین راه حل واردات برای مقابله با قاچاق

بهترین راه حل واردات برای مقابله با قاچاق

قاچاق مسئله ای است که تمامی کشورهای جهان با آن مواجه هستند و می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. قاچاق انسان، قاچاق کالا، قاچاق مواد مخدر، قاچاق ارز و غیره از موارد مشابه ای است که در هر کشوری وجود دارد. دولت ها برای مقابله با این معضل راه کارهای مختلفی ارائه داده اند. در ادامه بیشتر در مورد بهترین راه حل واردات خواهیم خواند.

بهترین راهکار برای جلوگیری از قاچاق

تا زمانی که سود کالاهای قاچاق از تولید داخلی و ارائه محصول بیشتر باشد، روز به روز بر تعداد کسانی که به این امر روی می آورند بیشتر می شود. شاید در بعضی از موارد اقدامات فیزیکی مؤثر باشد اما بهترین راه حل واردات است، منظور عدم سخت گیری در واردات کالاهای مشخص برای کاهش قاچاق آن کالا است. همچنین طرح برنامه‌ریزی های بلند مدت برای کاهش قاچاق و همچنین انجام فرهنگ سازی در امر عدم خرید کالای قاچاق می توانند برای جلوگیری از این امر بسیارکار آمد باشند.

کالای قاچاق

زمانی که صحبت از کالای قاچاق می شود بسیاری از افراد ذهنشان به سمت کولبرانی می رود که در کوهستان ها و مناطق صعب العبور تردد دارند و اقدام به حمل کالاهای قاچاق می کنند. باید گفت که این تعریف کاملا اشتباه است. منظور از فعل قاچاق که دولت ها با آن درگیر هستند، قاچاقی است که از طریق آن، هر سال میلیون ها دلار کالا بدون نظارت و کنترل وارد کشور می شود و به سیستم تولید و واردات ضربه وارد می کند. بسیاری از این کالاها به صورت قانونی و از مرز وارد گمرک می شود، اما در قالب کالایی دیگر با بارنامه و مدارک گمرکی کالایی دیگر.

به نظر بسیاری از کارشناسان اقتصادی در حوزه مبارزه با کالای قاچاق، برای مقابله با بسیاری از کالاهایی که هر ساله به صورت قاچاق وارد کشور می شوند، بهترین راه حل واردات همان کالا به صورت قانونی با ارز قیمت پایین است. به بیانی ساده تر با تخصیص ارزی مشخص با قیمت بسیار پایین تر به نسبت بازار، تاجر می تواند کالایی را دارد به صورت غیر قانونی و قاچاق وارد کشور می شود، به شکل کاملا قانونی با قیمتی کمتر از نوع قاچاق آن وارد کند و زمانی که قیمت کالای قاچاق با وارداتی آن برابر باشد دیگر قاچاق آن هیچ منفعتی ندارد.

دریافت ارز دولتی

دولت در سال های اخیر به دلیل افزایش ناگهانی و حباب گونه ارز، برای جلوگیری از قاچاق کالا به داخل و کنترل نرخ تمام شده کالاهای وارداتی، اقدام به صدور ارز دولتی برای کالاهایی مشخص شده در خصوص امر واردات کرد. این موضوع ثابت شده است که همیشه برای مقابله با قاچاق بهترین راه حل واردات است و دولت با اشراف کامل بر این موضوع و ارائه ارز دولتی تا مقدار قابل توجه ای توانسته باعث جلوگیری از قاچاق کالا در چند سال گذشته شود. شما همراهان گرامی می توانید برای آگاهی از اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت ارز دولتی، با مشاوران و متخصصین فعال این امر در بازرگانی حسن زاده، ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *