ظ
حمل و نقل کالا

حمل و نقل کالا

بسیاری از افراد در شرایط های متفاوت و به دلایل مختلف، قصد عزیمت به شهر های دیگر و یا نیاز به جا به جایی های درون شهری دارند؛ همچنین تجار برای تحویل کالا و ارسال آن به مقصد، نیازمند وسیله ای برای جابجایی کالای خود هستند. جدا از مسائل و مشکلات جا به جایی، حمل و نقل یکی از موارد قابل اهمیتی است که پرداختن به آن جزء اولویت ها است؛ زیرا ممکن است در این امر خسارات جبران ناپذیر و یا اتفاقات ناگوار غیر قابل بازگشتی پیش بیاید که جلوگیری از آن تماما متوجه شخص صاحب بار می باشد. برای جلوگیری از پیشامد های ذکر شده، باید در انتخاب نوع حمل و نقل و بازرگانی پشتیبان آن، تمامی جوانب احتیاط را در نظر داشت.

حمل و نقل چیست؟

قبل از هر چیز، آشنایی با واژه “حمل و نقل” خالی از لطف نیست. به طور کلی این واژه به معنای وسیله ای برای جا به جایی انسان، اجناس و کالا می باشد. قوانین و مقررات هر کدام از این جا به جایی ها هم تفاوت دارند و سازمان و نهاد ناظر بر آن ها نیز باهم متفاوت هستند. به طور مثال، در خصوص انتقال کالا، نوع جنس، وزن آن، مقدار آن، بارنامه و مبدا و مقصد آن و غیره قابل اهمیت است و قوانین وضع شده براساس همین موارد ذکر شده است، اما در امر جا به جایی مسافران درون شهری وضع قانون معطوف به مسیر حرکت می باشد. پس از آشنایی کلی با این موضوع، حال به توضیح بیشتر آن می پردازیم. 

انواع انتقالات اجناس

حمل و نقل اجناس می تواند به روش های متفاوتی انجام پذیرد. وسائل نقیله جاده ای، هواپیما، کشتی و قطار می توانند هر کدام براساس نیاز، مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از این وسایل برای انتقال بار مد نظر بسته به نوع بار، مبدأ بارگیری و مقصد تخلیه بار، وزن بار، حداکثر و حداقل زمان تحویل و غیره می تواند باهم متفاوت باشد. هزینه های باربری نیز می تواند در انتخاب نوع حمل و نقل تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال، در خصوص واردات کالا از کشورهایی نظیر چین، بهترین گزینه حمل و نقل دریایی است. به طور کلی متداول ترین روش برای انتقال بار در ایران، استفاده از وسایل نقلیه جاده ای می باشد.

مزیت حمل و نقل جاده ای

یکی از ویژگی های برجسته حمل و نقل جاده ای به نسبت انواع دیگر آن، تحویل از انبار مبدأ و تحویل به انبار مقصد است؛ به بیانی ساده تر می توان گفت که در این نوع، کالای مورد نظر را می توان به هر آدرسی فرستاد و در هر مکانی تخلیه کرد. این ویژگی در هیچ یک از دیگر انواع حمل و نقل ها وجود ندارد. بازرگانی حسن زاده، متعهد در زمینه جابجایی کالا ها و با دارا بودن انواع پوشش های بیمه ای، می تواند امنیت کالاهای شما را در هر نقل و انتقالی به خوبی تضمین کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *