ظ
راه کارهای مناسب صادرات پوشاک

راه کارهای مناسب صادرات پوشاک

از اصلی‌ترین بخش های تولید پوشاک، بازار مصرف آن می‌باشد. متاسفانه دلایل مختلفی اعم از: سود زیاد واردات، تبلیغات دروغین و فرهنگ سازی نامناسب سبب شده تا بیشتر افراد رغبت بیشتری به خرید پوشاک خارجی داشته باشند. این عمل آسیب هایی بسیار جدی را به صنعت پوشاک و مد داخلی وارد می‌کند و گاهی باعث تعطیلی و از بین رفتن کارگاه های تولیدی و کارخانه‌جات پوشاک می‌شود. یک نمونه از راه حل های مناسب برای جلوگیری از این اتفاقات ناگوار و افزایش تولیدات داخلی، صادرات پوشاک است. شاخص ها و عوامل زیادی در این مسئله دخیل هستند که در ادامه به آن ها می‌پردازیم.

شاخصه های صادرات پوشاک

در عصر حاضر کشورهای زیادی با قدرت و گستردگی فراوان در حال فعالیت در امر پوشاک و صادرات آن هستند؛ کشورهایی نظیر: تایلند، ترکیه، هند، چین و غیره. اصلی‌ترین شاخصه ها برای صادرات انواع لباس، کیفیت، تنوع و قیمت آن می‌باشد. تمامی کشورهای فعال در حوزه صادرات لباس دارای یک یا هر سه این شاخصه ها هستند و همین امر سبب شده تا در این امر موفق باشند؛ به عنوان مثال لباس های ترکیه‌ای در کیفیت بسیار شهرت دارند و در مقابل لباس های هندی در تنوع رنگ و پارچه شناخته شده‌اند. رقابت با این کشورها برای صادرات البسه کمی سخت و طاقت فرسا است؛ اما با کمی تفکر و تحلیل درمی‌یابید که فاکتورهای به خصوصی وجود دارند که باعث خوش‌بینی و ایجاد رغبت در صادرات می‌شود؛ فاکتورهایی مانند: منطقه جغرافیایی، روابط بین دو کشور، شناخت نیاز دقیق کشور مقصد، آشنایی کامل با نوع پوشش و فرهنگ بومی کشور مقصد و غیره. با تحقیق و پژوهش بر روی فاکتورهای گفته شده می‌توان به صادراتی مناسب و پرسود امیدوار بود؛ البته شناخت پتانسیل های خود نیز به بهبود شرایط صادرات کمک می‌کند.

شناخت پتانسیل های صادرات

زمانی که صحبت از صادرات پوشاک می‌شود نگاه افراد به کلان شهرها بوده و همه تصور می‌کنند راه اندازی کارگاه های تولیدی پوشاک در این شهرها سود خوبی به همراه دارد. با توجه به هزینه های مختلف و سرسام آور اعم از نیروی کار و محل استقرار کارگاه باید گفت این تصور کاملا غلط است. برای تولید پوشاک و وارد شدن به امر صادرات لزوما نباید در تهران یا دیگر شهرهای بزرگ حضور داشته باشید. مورد بعدی وجود منابع و ذخایر دامی و کشاورزی بسیار در نقاط مختلف کشور است. با شناخت و به کارگیری این منابع می‌توانید پیشرفت های قابل توجهی در تولید و در نتیجه صادرات لباس داشته باشید. با تحلیل پتانسیل های بالقوه و بالفعل می‌توان در این راه بسیار موفق عمل کرد؛ البته این نکته را فراموش نکنید که در ایران خیاط ها و طراحان بسیار زبده و ماهری وجود دارند و استفاده از این افراد بسیار توصیه می‌شود.

صادرات البسه ایران

اولین سوالی که بیشتر تولیدکنندگان یا تجّار با آن مواجه هستند این است که بیشتر صادرات لباس ایران چیست؟ با توجه به منطقه جغرافیایی کشور عزیزمان و کشورهای همسایه آن، اولویت اول قیمت و بعد از آن کیفیت می‌باشد. لباس هایی که هم از لحاظ قیمت و هم از نظر کیفیت قابل قبول باشند بازار بسیار خوبی دارند.

برای آشنایی با دنیای پوشاک، تولید و بخش های مختلف آن، معیارهای موثر در صادرات پوشاک و شناخت راهکارهای مناسب برای این کار پیشنهاد می‌کنیم از مطالب مفید و ارزشمند وب‌سایت بازرگانی حسن زاده دیدن کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *