ظ
صادرات نخ

صادرات نخ

صادرات در بهبود بخشیدن اقتصاد داخلی کشورها و رونق تولیدات داخلی همیشه تأثیر گذار بوده است. البته میزان آن و نوع کالا صادراتی بسیار مهم می‌باشد. به عنوان مثال میزان صادرات نخ پلی استر به نسبت صادرات الیاف پلی استر باید بیشتر باشد و اگر خلاف این امر باشد، کشور در حال خام فروشی است که این مسئله مهم باعث آسیب رسیدن به تولیدات داخلی می‌شود.

میزان صادرات نخ پلی استر

نخ پلی استر به دلیل اینکه چند مرحله عملیات تولیدی روی الیاف آن صورت می گیرد، صرفه اقتصادی بیشتر برای صادرات دارد و همواره باید میزان صادرات نخ پلی استر به نسبت خام آن بیشتر باشد؛ زیرا اولین هدف امر صادرات، کسب سود ایجاد فرصت های شغلی در داخل است که با محقق شدن این دو مورد، اقتصاد داخلی نیز رونق می بخشد. نیاز تمامی کشورهای بزرگ و کوچک جهان سبب شده است تا بازار بسیار خوبی، ایران برای صادرات نخ پلی استر داشته باشد و به طور کلی می توان گفت در صورت انجام برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت مشخص و آماده سازی بسترهای مناسب صادراتی، می توان میزان صادرات نخ پلی استر را بسیار افزایش داد، تا حدی که تمامی کشورهای دنیا وارد کننده ی آن باشند.

صادرات نخ یا پارچه

باید در خصوص صادرات محصولاتی نظیر نخ، کارگروه‌هایی با هدف محقق شدن افزایش تولیدات و برآورده کردن نیاز جهانی با صادرات، تشکیل شود. این کارگروه‌ها با تحقیق بر روی میزان صادرات نخ در سال‌های متوالی و مشخص کردن میزان دقیق سود دهی آن، مقایسه می‌کنند که آیا صرف اقتصادی صادرات نخ بیشتر است یا ایجاد کارخانه جات و کارگاه‌های تولیدی پارچه و نساجی به منظور تبدیل نخ به پارچه، بهتر است. با این مقایسه مشخص می‌شود که ایا صادرات نخ برای اقتصاد کشور بهتر است یا پارچه؟.

البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که تقاضای نخ در بازارهای جهانی به نسبت پارچه بسیار بیشتر است که این موضوع خود جای تفسیر و تحلیل بسیار دارد که به دلیل نبود زمان کافی، پرداختن به آن را به بعد موکول می‌کنیم. اما تمام این شرایط و تفاسیر، برای رسیدن به هدف اصلی جلوگیری خروج نخ به صورت خام و تبدیل آن به پارچه است که با به‌کارگیری این برنامه، بتوان به اقتصاد داخلی کمک کرد. باید این نکته را در نظر داشت که صادرات همیشه باعث رونق نمی‌شود و در گاهی از مواقع با صادرات غیراصولی، می‌توان فرصت‌های پیشرفت یک کشور را از بین برد.

بازرگانی حسن زاده با ایجاد وب سایتی جامع و کامل در زمینه بازرگانی، صادرات و واردات، سعی در بالا بردن سطح دانش و آگاهی عمومی مردم دارد، از همین رو دعوت می‌شود از شما علاقه‌مندان به دنیای بازرگانی، برای کمک به تحقق این هدف با نشر و مطالعه این مطالب مفید، یاری رسان ما برای افزایش سطح دانش عمومی باشید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *