ظ
نخ FDY

نخ FDY

 با افزایش تنوع  تولیدات پوشاک و صنایع نساجی، استفاده از طرح ها و رنگ های متفاوت و به روز به نیاز جدید تولید کنندگان تبدیل شد. بنابرین رویکرد تولیدی به استفاده از نخ های با ویژگی های بخصوص و منحصر به فرد  روی آورد و نخ FDY که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم از سری نخ های تولید شده با ویژگی های خاص و منحصر به فرد می باشد.

با انجام فرایندهای ذوب ریسی و کشش بر روی نخ های POY، محصولی جدید به نام FDY تولید شد. نخ FDY به نخی گفته می شود که براثر عملیات شدید حرارتی و کششی به طور کامل آرایش پیدا می کند. بیشترین کاربرد این نخ در صنعت بافندگی حلقوی است.

 

نخ FDY

این نخ طی فرآیند ذوب ریسی با روش کشیدن الیاف poy  که از ذوب گرانول های پلی استر به دست می آیند، به وجود می آید. کشیدن این الیاف با سرعت بالا و به صورت یکپارچه انجام می شود. به این ترتیب تثبیت فرم با جهت گیری صورت می گیرد.

طی این فرآیند، ویژگی های اصلی نخ اعم از آب رفتگی در برابر آب گرم، طول و سختی به طور دقیقی کنترل می شوند. درهم و بدون فرم مشخص بافتن نخ نیز از روش های چندلایه ساختن آن است. گرانول های پلی استر معمولا به صورت مات و سفید براق  با استفاده از دانه های رنگی خودشان رنگ تولید می کنند. الیاف این نخ  در طول های 20 تا 30 درصد با سرعت بیش از 6000 متر در دقیق تولید می شوند.

کاربرد این نخ ها در تولید منسوجات بدون بافت است. مقاومت بسیار بالایی نیز در برابر رنگ شدن دارد.

منسوجات پلی استری

منسوجات تهیه شده (بافته شده) از الیاف پلی استر خواص بی نظیر و منحصربه فردی دارند. این منسوجات دارای ویژگی های همچون ثبات نوری، ضد چین وچروک بودن، مقاومت بالا در برابر سایش، استحکام و در عین حال انعطاف پذیری فوق العاده ای دارند؛ به راحتی شسته و به سرعت خشک می شوند.

انواع نخ   FDY

FDY ها به دو نوع اینترمینگل وساده تقسیم می شوند. نوع اینترمینگل آن برای چله کشی، تابیدن مستقیم و بافتن کاربرد دارد.

ویژگی ها

نمره ی این نخ ها عددی بین 75 تا 1000 است و وزنی بین 9 تا 14 کیلوگرم دارند. این نوع از نخ ها طیف بسیار گسترده ای از رنگ ها را دارند که کاربرد آن برای استفاده در تولید انواع محصولات بی بافت است. به عنوان مثال برای انواع صنایع از جمله مبلمان و فرش بسیار مناسب است.

FDY های کمی خاص تر، با قابلیت فلورسنت و شرینک بالا، استحکام و مولینه ی قوی با نخ های کاتیونیک در صنایع برای تولید پرده، نخ شانل، پتوی راشل، چمدان، انواع ساک، رومبلی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع دیگری از منسوجات بی بافت شامل

صنعتی: روکشهای مختلف، انواع کفپوش‌ها، عایق کاری، موکت و …

بهداشتی: دستمالهای مرطوب شده، قسمت جاذب پوشک، پدهای بهداشتی و …

پزشکی: لباس های مختلف بیمارستانی، ست‌های جراحی، پدها، باند، چسب زخم‌ها، گاز و …

برای  فروش و خرید  نخ FDY آرایش یافته و منحصر به فرد و کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط خرید و فروش به سایت بازرگانی حسن زاده مراجعه کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *