ظ
هزینه های حمل واردات چه مقدار است؟

هزینه های حمل واردات چه مقدار است؟

بسیاری از کسانی که می خواهد به شغل بازرگانی روی آورند و امر واردات را انجام دهند، اولین سوالی که در ذهنشان ایجاد می شود، هزینه های واردات کالا است. بدیهی ست که مهمترین و بیشترین هزینه، هزینه خرید محصول است و پس از آن هزینه های حمل واردات است. هزینه های دیگری مانند کنترل کیفی، بازرسی کالا، هزینه گمرک، هزینه بیمه و غیره وجود دارد. این هزینه ها براساس نوع کالا و مقدار آن متفاوت است.

هزینه های دیگری مانند آزمایشگاه که در خصوص دارو های وارداتی و یا کالا های آزمایشگاه انجام می پذیرد، وجود دارند که برای هر کالایی پرداخت نمی شود. هزینه روش های حمل و نقل کالا از کشور مبدأ تا کشور مقصد، با هم متفاوت هستند. به عنوان مثال، کالا از طریق هوایی یا دریایی انتقال پیدا می کند.

هزینه های حمل واردات

پس از ترخیص کالا از گمرک و پرداخت هزینه های گمرکی مانند انبارداری، بیمه، بازرسی و …، حال نوبت حمل و نقل کالا از گمرک به محل تحویل بار است. یکی از دغدغه هایی که بسیاری از بازرگانان با آن مواجه هستند، هزینه های حمل واردات است. لزوم این امر زمانی مشخص می شود که با تغییر روش حمل کالای وارداتی، باعث صرفه جویی در هزینه و به طبع افزایش سود برای بازرگان می شود و در بعضی از شرایط خاص، به عنوان مثال اعتصاب راننده های جاده ای به دلیل مشکلات حمل و نقل یا نرخ پایین کرایه بار ها، واردات کالا با توجه به سنگین بودن هزینه های حمل واردات، باعث زیان دهی بازرگان می شود؛ بنابراین انتخاب روشی مناسب برای حمل از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای این منظور می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. استفاده از وسائل حمل و نقل جاده‌ ای، ریلی و هوایی گزینه هایی هستند که برای حمل کالای خود باید انتخاب کنید.

وسائل حمل و نقل جاده ای

یکی از پرکاربرد ترین روش های حمل و نقل، استفاده از وسائل حمل و نقل جاده است. این روش به نسبت روش های حمل و نقل دیگر مزیت های زیادی دارد. یکی از این موارد تحویل درب به درب (door to door) است. به این صورت که با خیال راحت می توان کالای وارد شده را در گمرک از بازرگان خریداری کرد و آن را درب انبار شرکت خود تحویل گرفت. در روش ریلی و هوایی این مزیت وجود ندارد؛ البته مشکلات و خطرهایی سیستم حمل جاده ای را تهدید می کند که در روش ریلی و هوایی وجود ندارد. برای آگاهی دقیق از مقدار هزینه های حمل واردات، می توانید با دپارتمان حمل و نقل جاده ای بازرگانی حسن زاده، تماس حاصل فرمایید. کارشناسان فعال در این زمینه می تواند در سریع ترین زمان ممکن، درخواست شما عزیزان را بررسی کرده و نتیجه نهایی را اعلام کنند. این بازرگانی تمام تعهدات سلامتی بار را تا زمان تحویل، به عهده دارد. هدف ما رضایت شماست.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *