ظ
همه آنچه که لازم است در مورد ترخیص از گمرک بدانید!

همه آنچه که لازم است در مورد ترخیص از گمرک بدانید!

این روزها افراد زیادی هستند که برای حفظ سرمایه و یا فروش بهتر کالاهای وارداتی دست به وادرات می زنند، اما با موضوع و مسئله خاصی به نام ترخیص از گمرک روبرو می شوند! اگر شما هم جزو آن دسته هستید و می خواهید بدانید که چه چیزهایی را باید در این زمینه بدانید، توصیه می کنم که حتما با کارشناسان ما مشورت کرده و اطلاعات اولیه لازم در این رابطه را به طور کامل فرا بگیرید. در ادامه با بازرگانی حسن زاده همراه باشید تا بیشتر در مورد ترخیص از گمرک کالا ها صحبت کنیم.

موارد لازم و ضروری برای ترخیص از گمرک

شاید مهم ترین مراحل و مواردی که در این زمینه باید اطلاعات کافی و لازم داشته باشید، موارد زیر باشند:

درخواست خرید کالا

یکی از معمول ترین شیوه های ترخیص کالا و یا هرچیز دیگری از گمرک این است که شما درخواست خرید کالا بدهید! درخواست خرید کالا معمولا از طرف یک واحد طرح و توسعه به واحد دیگری که نام آن را واحد سفارشات خارجی می نامند، ارسال می شود. در این قسمت شما می توانید بر اساس میزان سرمایه ای که برنامه ریزی کرده اید، دست به واردات و بعد از آن ترخیص کالا بزنید!

پیدا کردن فروشنده

قبل از رسیدن کالا شما باید از طریق منابع معتبر و افراد مطئمن اقدام به پیدا کردن فروشنده بکنید که کار بسیار سخت و دشواری است. در این زمینه منع های قانونی وجود دارد که اگر بتوانید با کمک یک مشاور آن ها را حل کنید به راحتی می توانید کارهای لازم برای ترخیص کالا را انجام دهید.

دریافت پیش فاکتور رسمی برای کالای خریداری شده

اگر می خواهید که به راحتی تمام کالاهای خریداری شده را از گمرک ترخیص کنید، نیاز دارید که خیلی شفاف و راحت اقدام به دریافت پیش فاکتور رسمی و معتبر کنید؛ چرا که این کار باعث می شود مراحل قانونی این موضوع سریع تر طی شود.

عقد قرارداد با شرکت های بازرسی کالا

شما باید با توجه به هر شیوه ای که کالای خود را از منبع یا فروشنده خریداری کرده اید، اقدام به عقد قرارداد با شرکت هایی که در این زمینه مشغول هستند و فعالیت های خود را انجام می دهند داشته باشید. برخی از افراد بدون داشتن اطلاعات کافی نه تنها سرمایه خود را بر باد می دهند بلکه با مشکلات زیادی هم در این زمینه دست و پنجه نرم می کنند که شاید آسان ترین آن ها همین موضوع باشد.

ترخیص کالا از گمرک

پس از گرفتن کالا و انجام تسویه حساب های لازم با شرکت گمرک لازم است که شما تسویه حساب های خاص خود را با گمرک انجام دهید. در این زمینه کارشناسان و افرادی هستند که به شما کمک کنند که این کار را بسیار راحت تر انجام دهید. شما می توانید با بازرگانی حسن زاده تماس گرفته تا از کمک کارشناسان این مجموعه استفاده کنید تا تمامی مراحل ترخیص از گمرک کالا های خود را با سرعت هر چه تمام تر انجام دهید.

ش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *