ظ
کشورهای برتر صادر کننده صنعت نساجی

کشورهای برتر صادر کننده صنعت نساجی

صنعت نساجی، یکی از مهم ترین صنایع مطرح در بازارهای رقابتی جهان و همچنین یکی از ارکان اصلی پیشرفت و توسعه کشورها می‌باشد. به عبارت دیگر میزان اهمیتی که یک کشور برای صنایع نساجی و توسعه آن قائل است، نشان دهنده میزان پیشرفت آن کشور بوده و رشد و توسعه این صنعت با پیشرفت دیگر صنایع رابطه مستقیم دارد. در این مطلب به معرفی ۵ کشور برتر صادر کننده صنعت نساجی جهان می‌پردازیم.

صنعت نساجی قدرتمند هنگ کنگ

صنعت نساجی هنگ کنگ از لحاظ تنوع در چاپ و رنگ پارچه دارای شهرت فراوانی است. این کشور جزو ۵ کشور برتر صادر کننده صنعت نساجی جهان است و بیشتر در حوزه تولید و صادرات پنبه، بافت پارچه های پنبه‌ای و جین موفق و فعال است. صادرات نساجی این کشور در حدود ۳۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

ویتنام غول بعدی نساجی جهان

از دیگر کشورهای موفق در زمینه صنایع نساجی، ویتنام است و از اصلی ترین دلایل موفقیت آن پایین بودن هزینه های نیروی کار، تمرکز بر مدرن سازی و تخصصی سازی این صنعت می‌باشد؛ هم چنین تلاش فراوانی برای افزایش ارزش افزوده آن می‌کند. منسوجات ویتنام در بازار نساجی، هم بازار داخلی و هم جهانی، نفوذ زیادی دارد و روند نفوذ آن نیز رو به افزایش است. ارزش صادرات منسوجات ویتنام حدودا ۴۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

بنگلادش قطب تولید پوشاک

می‌توانیم بنگلادش را قطب تولید پوشاک در چند دهه اخیر بدانیم. فراوانی و ارزانی نیروی کار، از نقاط مثبت این کشور است که سبب شده تا برندهای جهانی در زمینه عمده فروشی به سمت آن جذب شوند. تولید محصولات، با کیفیت بسیار بالا در کنار فناوری پیشرفته از دیگر دلایلی است که باعث شده صنعت نساجی بنگلادش رشد سریعی داشته باشد. این کشور با دارا بودن ارزش صادراتی بیش از 40 میلیارد دلار، جایگاه بسیار خوبی در رتبه بندی کشورهای صادر کننده صنایع نساجی دارد.

آلمان و سابقه طولانی در نساجی

سابقه‌ی طولانی مدت آلمان در صنعت نساجی باعث شده تا در تولید و نوآوری پوشاک، سرآمد دیگر کشورها باشد. آلمان در زمینه صادرات پارچه، الیاف مصنوعی، نخ، ماشین آلات و به طور کلی منسوجات، فعالیتی بسیار قوی دارد و از بزرگ ترین صادر کنندگان این صنعت است. شهرت آلمان در بازار جهانی، به دلیل کیفیت بسیار بالای محصولات آن است. این کشور در دهه های اخیر سعی داشته علاوه بر حفظ کیفیت بالای محصولات خود، قیمت آن ها را نیز تا حد امکان کاهش دهد؛ به بیانی ساده‌تر به عرضه‌ی محصولات با کیفیت اما با قیمتی پایین روی آورده است.

چین و سهم زیاد از بازار های نساجی جهان

رتبه نخست در بین ۵ کشور برتر صادر کننده صنعت نساجی جهان، متعلق به کشور چین است. نیروی کار ارزان، کیفیت مواد اولیه، تجهیزات نوین و ماشین آلات به‌روز، باعث رشد و توسعه این کشور شده است. سهم چین از صادرات نساجی در بازار جهانی، قریب به ۲۷۰ میلیارد دلار می‌باشد که می‌توان گفت به راحتی بیش از نیمی از بازار جهانی را در اختیار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صادرات صنعت نساجی، می‌توانید به بخش صادرات در وب سایت بازرگانی حسن زاده مراجعه نمایید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *