ظ
کشورهای صادرکننده پارچه

کشورهای صادرکننده پارچه

در عصر حاضر، به دلیل آن که رقابت تجاری در بین کشورها بسیار زیاد است، رشد اقتصادی عملی سخت و پیچیده می باشد. برای اینکه بتوان به این رشد دست یافت باید امر صادرات را سامان بخشید. صنعت نساجی، یکی از صنایع مهم در بازار جهانی است و کشورها برای تولید و صادرات آن در رقابت تنگاتنگ با یکدیگر هستند. صادرات پارچه و پوشاک از مهم ترین و رقابتی ترین فاکتورهای صنایع نساجی در جهان است. در ادامه با چند کشور بزرگ جهان که در صنعت نساجی و صادرات آن در رتبه‌ های برتر دنیا قرار دارند آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

 

صنعت نساجی چین

بزرگ ترین تولید کننده و صادر کننده صنایع نساجی دنیا، چین است. نیروی کار ارزان، کیفیت بالای مواد خام و ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته از مهم ترین دلایل پیشرفت چین در این صنعت است. صادرات پارچه و دیگر زیر مجموعه های صنعت نساجی این کشور، بیش از ۵۰ درصد بازار جهانی را در بر دارد.

صنعت نساجی بنگلادش

بنگلادش از دیگر کشورهایی است که در صادرات پارچه و دیگر زمینه های صنعت نساجی، بسیار فعال می باشد. نیروی کار ارزان و فراوان از مهم ترین دلایلی است که باعث شده این کشور به قطب تولید پوشاک تبدیل شود؛ البته کیفیت اجناس و وجود فناوری های نوین نیز باعث جذب بسیاری از برندهای عمده فروشی جهان به این کشور شده است.

صنعت نساجی آلمان

آلمان در عرصه صادرات پارچه و پوشاک در رتبه دوم جهانی قرار دارد. سابقه بلند مدت این کشور در صنعت نساجی باعث شده تا آلمان به یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان صنایع نساجی جهان تبدیل شود. استراتژی تولید و عرضه منسوجات نساجی این کشور به صورت کیفیت بالا و قیمت پایین است.

صنعت نساجی آمریکا

آمریکا بیشتر در تولید و صادرات مواد اولیه نساجی، مانند صادرات پارچه و نخ، موفق است. از لحاظ فنی، تکنولوژی و تجهیزات، آمریکا در بین چند کشور برتر دنیا قرار دارد. رشد و پیشرفت صنایع نساجی در این کشور، بسیار زیاد است؛ همچنین بیشتر سرمایه گذاری ها در شرکت های رو به رشد در بازار جهانی، توسط آمریکا صورت می گیرد.

صنعت نساجی ایتالیا

ایتالیا از سردَمداران عرصه مُد و پوشاک است و بدیهی است که در صنعت نساجی و صادرات پارچه و پوشاک در بین چند کشور برتر دنیا قرار داشته باشد. ارزش ۳۵ میلیارد دلاری صنایع نساجی ایتالیا، نشان دهنده قدرت سازمانی و وجود تکنولوژی های نوین در این کشور است. تمرکز این کشور بیشتر بر کیفیت نخ های تولیدی و نوآوری در عرضه پارچه های خاص معطوف است.

متاسفانه کشور عزیزمان، ایران، جایگاهی معتبر در بین بزرگ ترین کشورهای صادر کننده صنعت نساجی ندارد؛ اما خوشبختانه عملکرد بسیار خوبی در منطقه دارد. کشورهای حوزه خلیج فارس، برای دریافت و واردات پارچه ایرانی بسیار مشتاق هستند و این فرصت خوبی برای ایجاد اشتغال‌ و افزایش تولیدات داخلی است. شما می توانید جهت آشنایی بیشتر با صنایع نساجی و صادرات آن به وب سایت بازرگانی حسن زاده مراجعه نمایید. در این وب سایت جامع، آموزش های لازم برای صادرات انواع منسوجات داده شده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *